Logo Gmina Adamów

Kultura

GRA EDUKACYJNA IPN „POLAK MAŁY” W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ADAMOWIE

Dzięki udziałowi  w projekcie Instytutu Pamięci Narodowej  „Polskie symbole w przedszkolu i szkole ”  skierowanym   do przedszkoli, szkół podstawowych oraz innych instytucji zajmujących się edukacją historyczną najmłodszych,  w naszej Bibliotece pojawiła się gra edukacyjna  „Polak Mały”. Gra  przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników biblioteki -  dzieci w wieku od 4 do 8 lat , którzy dzięki niej będę mogli w ciekawy sposób poznać  polskie symbole narodowe: flagę, herb i słowa  hymnu.
Gra „Polak Mały” powstała w ramach projektu „Historia w kolorach” .
Historia w kolorach” to projekt edukacyjny IPN skierowany do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. 
Wszystkie dzieci, które chcą poznawać historię Polski ćwicząc jednocześnie spostrzegawczość i zapamiętywanie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki.
 
 
 
 

MPREZA MIĘDZYPOKOLENIOWA "II BARWY LOKALNEGO FOLKLORU"

Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie,  Filia Biblioteczna Samorząd Uczniowski SP im. H. Sienkiewicza w Adamowie Dom Kultury-Pomnik Czynu Bojowego Kleberczyków w Woli Gułowskiej oraz Kółko Regionalne „ Adamów moja mała ojczyzna” serdecznie zapraszają na Imprezę międzypokoleniową "II Barwy lokalnego folkloru ” ...

 

POLSKA TRADYCJA - WSPÓLNY CZAS

Dom Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie oraz Koło Przyjaciół Tradycji "Szalinówka" serdecznie zapraszają na imprezę folklorystyczną "Polska tradycja - wspólny czas"...
 
 

Wójt gminy zaprasza

<p>Sławomir Skwarek</p>

Sławomir Skwarek

Przyjęcia interesantów:

Poniedziałek - godz. 8:00 - 11:30

Czwartek - godz. 8:30 - 11:00

PRZEWODNIK PO OSTATNIEJ BITWIE KAMPANII POLSKIEJ 1939 R.

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy Adamów

ul. gen. F. Kleeberga 5
21-412 Adamów
tel./fax: 25 755 31 67
e-mail: adamow@adamow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.