Logo Gmina Adamów

Turystyka i sport

HISTORIA SGO "POLESIE". PRZEWODNIK PO OSTATNIEJ BITWIE KAMPANII POLSKIEJ 1939 R.

Towarzystwo Przyjaciół Woli Gułowskiej wspólnie z Domem Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej i działającym w jego strukturach Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków wydało publikację nawiązującą do ostatniej bitwy kampanii 1939 r. Realizowana ona była w ramach zadania: „Takiej historii nie ma nikt - mieszkańcy gminy Adamów odkrywają swoją historię” współfinansowanego przez program Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

PRZEWODNIK PO OSTATNIEJ BITWIE KAMPANII POLSKIEJ 1939 R. ...PDF

 

 

 

 

 

 

GRA MIEJSKA

24 kwietnia w Woli Gułowskiej została przeprowadzona gra miejska „Wola Gułowska – odkrywamy tajemnice historii”. Głównym jej bohaterem był gen. Kleeberg i jego żołnierze z Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”. Gra została zorganizowana w ramach programu Młody Obywatel, który prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK. W trakcie zabawy uczestnicy nie tylko przybliżyli sobie postać samego generała i jego towarzyszy, poznali także zabytki i miejsca ważne dla tutejszych mieszkańców, z których słynie Wola Gułowska. Po oficjalnym powitaniu, przypomnieniu zasad i wypełnieniu kart uczestników gracze ruszyli w drogę. Zadania zostały ukryte w Domu Kultury –Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, przy armacie, w Sanktuarium Żołnierzy Kampanii Wrześniowej oraz przy cudownym źródełku. Po zrealizowaniu zadań wszyscy uczestnicy zabawy zgromadzili się w głównym korytarzu Domu Kultury. Tu oddali swoje wypełnione karty z odpowiedziami i oczekiwali na wyniki. Po przyznaniu punktów za prawidłowo rozwiązane zadania oraz uzyskany czas nastąpiło uroczyste odczytanie wyników. I m-ce zajęła drużyna w skład której weszli: Jazurek Emilia, Omelańczuk Sylwia i Paweł Kalicki; II m-ce: Ewelina Araźna, Klaudia Polak, Antonina Kozłowska; III m-ce: Jakub Szczepaniak, Arkadiusz Szczęsny, Damian Ozygała.  Dyplomy i nagrody wręczyli Wójt Gminy Adamów Sławomir Skwarek; Dyrektor Domu Kultury –Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej Karol Ponikowski, p. Iwona Adamska i p. Anna Polak. Organizatorami gry była Młodzieżowa Rada Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna. Partnerem natomiast Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków. Dziękujemy bardzo wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji tego przedsięwzięcia oraz jego prawidłowego przebiegu przebiegu.
 
 

 

TURNIEJ OLDBOY

Na Orliku w Adamowie odbył się Turniej Oldboy zorganizowany przez LKS Sokół. 18.04.2015 na turnieju spotkały się zespoły z Łukowa, Ryk, Stanina, Krzywdy i gospodarze z Adamowa. W skład drużyny wchodziło 6 zawodników z pola plus bramkarz. Zawody odbyły się systemem każdy z każdym 2*10 min. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Łukowa, która uzyskała 12 pkt wygrywając wszystkie mecze, drugie miejsce - drużyna z Ryk a trzecie drużyna z Krzywdy. W zwycięskiej drużynie grał Dariusz Solnica, zawodnik znany z występów na boiskach ekstraklasy min. Legii Warszawa.
 
 
 

 

ANIMATORZY ORLIKA

Gmina Adamów od 2010 roku bierze udział w programie „ANIMATOR MOJE BOISKO-ORLIK 2012”. Celem projektu jest propagowanie aktywnego wypoczynku dzieci, młodzieży, osób starszych na nowoczesnych obiektach sportowych pod okiem animatora, jak również organizacja różnego rodzaju zawodów i turniejów sportowych. W 2015 roku nasza gmina kolejny raz bierze udział w tym programie, a animatorami są Patryk Nowicki i Rafał Alikowski. Zajęcia cyklicznie odbywające się na Orliku:
- zajęcia z piłki nożnej dla chłopców klas I-III szkoły podstawowej,
- zajęcia z piłki nożnej dla chłopców klas IV-VI szkoły podstawowej,
- zajęcia z piłki nożnej dla chłopców klas I-III gimnazjum,
- zajęcia z piłki nożnej dla dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum,
- zajęcia z piłki nożnej dla grupy seniorów (oldboy),
- zajęcia z piłki siatkowej dla młodzieży szkolnej i pozaszkolnej,
- zajęcia z lekkoatletyki grupa dziewcząt z gimnazjum,
- zajęcia na siłowni dla dorosłych mężczyzn,
- zajęcia z tenisa ziemnego dla dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum,
- zajęcia z tenisa ziemnego dla dorosłych mężczyzn.
 

 

SIATKARZE AMATORZY

Historia drużyny zaczęła się jeszcze podczas nauki w Zespole Szkół w Adamowie. Po ukończeniu liceum wielokrotnie przy spotkaniach towarzyskich poruszana była sprawa dalszego wspólnego grania. Temat ostatecznie „dojrzał” cztery lata temu i drużyna została zgłoszona do rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.
Obecnie w tej lidze grają zespoły: Dragon Wojcieszków, GKS Gołąbki, Gmina Adamów, Kangur Okrzeja II, UKS Radoryż Smolany i ZM „ŁMEAT ŁUKÓW”.
Drużyna trenuje i rozgrywa swoje mecze w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Adamowie dzięki zaangażowaniu, pasji i poświęceniu szerokiego grona osób. W roku bieżącym Gmina Adamów zakupiła dla drużyny nowe stroje. 
W planach jest założenie stowarzyszenia zajmującego się nauką i propagowaniem gry w siatkówkę. 

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Sławomir Skwarek</p>

Sławomir Skwarek

Przyjęcia interesantów:

Poniedziałek - godz. 8:00 - 11:30

Czwartek - godz. 8:30 - 11:00

PRZEWODNIK PO OSTATNIEJ BITWIE KAMPANII POLSKIEJ 1939 R.

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy Adamów

ul. gen. F. Kleeberga 5
21-412 Adamów
tel./fax: 25 755 31 67
e-mail: adamow@adamow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.