Logo Gmina Adamów

News

News zdjęcie id 204

INFORMATOR ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

10.02.2016

I. DNI W DIECEZJI
1. W dalszym ciągu poszukujemy rodzin, które zechcą ugościć pielgrzymów ŚDM w swoich domach. Rodziny przyjmujące młodzież z zagranicy zobowiązują się do zapewnienia im noclegu, posiłków (śniadań, kolacji, w niedziele również obiadu), transportu na poranne miejsca spotkań na terenie Łukowa (w dekanacie adamowskim Adamów/Radoryż Kościelny) oraz odbioru wieczorem z wyznaczonych miejsc na nocleg w dniach 20-25 lipca 2016 r. 24 lipca 2016 r. (niedziela) to „Dzień z rodziną”. To czas który rodziny wraz z gośćmi spędzą razem włączając się w przygotowany program. Szczegóły dotyczące przyjęcia gości w domach zostaną przedstawione na specjalnym spotkaniu.
2. W związku z pobytem pielgrzymów ŚDM z różnych stron świata w Rejonie Łukowskim, będą potrzebni wolontariusze, którzy pomogą naszych gości godnie przyjąć. Można zgłaszać się do już istniejących sekcji – muzycznej, teatralnej, promocyjno-informacyjnej, jak również do pomocy w komunikacji, poruszaniu po naszym terenie, wydawaniu posiłków itd. Karty i formularze zgłoszeniowe dostępne w parafiach.

II. WYJAZD DO KRAKOWA
1. Zapisy na wyjazd do Krakowa na ŚDM odbywają się we wszystkich parafiach Rejonu Łukowskiego do 29 lutego. Chętni wybierają jeden z trzech pakietów: tygodniowy (A1), weekendowy (B1), niedzielny (C1). Przy zapisach należy podać:
imię i nazwisko, dokładny adres, telefon kontaktowy, PESEL, wpisowe 50 zł niezależnie od wybranego pakietu, zgoda rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich). Z poszczególnych parafii Rejonu Łukowskiego będą tworzone grupy wraz z opiekunem.
2. Koszty poszczególnych pakietów:
A1 wynosi 690 zł + koszt dojazd i powrotu z Krakowa i obejmuje: wyżywienie, transport na terenie Krakowa, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
B1 wynosi 310 zł + koszt dojazd i powrotu z Krakowa, i obejmuje: wyżywienie, transport na terenie Krakowa, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
C1 wynosi 150 zł + koszt dojazd i powrotu z Krakowa i obejmuje: transport na terenie Krakowa, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
Z czego:
- Nocleg pielgrzyma (Nocleg u rodziny, w szkole, w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego).
- Wyżywienie  pielgrzyma (Wydawane na terenie ŚDM dwóch ciepłych posiłków dziennie (jeden w ciągu dnia i drugi wieczorem) na podstawie dwóch osobnych talonów dla każdego pielgrzyma, który wybierze pakiet z wyżywieniem. Każdego dnia pielgrzym będzie miał do dyspozycji dwa talony, do zrealizowania w dowolnej kolejności: talon na posiłek dwudaniowy i talon na posiłek trzydaniowy).
- Ubezpieczenie pielgrzyma (Ubezpieczenie NW, KL i OC obejmujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie).
- Transport pielgrzyma (Przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych).
- Plecak Pielgrzyma (Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM).
3.    Dojazd do Krakowa i powrót jest planowany pociągiem, którego koszt według zapowiedzi PKP nie przekroczy ceny biletu szkolnego.
4.    Odradza się wyjazd do Krakowa prywatnym samochodem lub wynajętym autokarem, ponieważ wszystkie samochody zmierzające do Krakowa na ŚDM będą parkowane w strefie ok. 30 km od miasta.

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Sławomir Skwarek</p>

Sławomir Skwarek

Przyjęcia interesantów:

Poniedziałek - godz. 8:00 - 11:30

Czwartek - godz. 8:30 - 11:00

PRZEWODNIK PO OSTATNIEJ BITWIE KAMPANII POLSKIEJ 1939 R.

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy Adamów

ul. gen. F. Kleeberga 5
21-412 Adamów
tel./fax: 25 755 31 67
e-mail: adamow@adamow.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.